raf sistemleri ankara

Raf Sistemleri Ankara İle afif yük ve ağır yük raf sistemlerinin birçok çeşidi vardır ve raf sistemi tasarlanırken yük, depolama hızı, ağırlık, kurulacak yerin büyüklüğü benzer biçimde durumlar önemli parametrelerdir. Tercih edilecek raf sistemi bu detaylara göre belirlenmelidir.

Raf Sisteminde Deponun Yapısı

Ekipmanı depolarken, rafın yüksekliğini belirlemek için raf üzerinde kiriş seçimini yapmak gerekir. Kiriş ve kolon, raf konfigürasyonunu direkt etkileyebilir. Zeminin gücü, yerin düzlüğü, ilgili tasarım ve rafın kurulumunu taşıma dikkate alınması gereken unsurlardır.

Raf Sistemleri Ankara İle Depolanan Malların Özellikleri

Depolanan öğelerin görünümü, boyutu ve ağırlığı rafın özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Depolanacak olan ürünlerin özelliklerinin bilinmesi ona en uygun raf sisteminin yapılmasında önemli bir faktördür.

Depolanan Malların Erişilebilirliği

Depolanacak olan ürünler ihtiyaç halinde kolay erişilebilir bir düzende olmalıdır. Raflar, fazla derin yahut ulaşılamayacak noktalara haiz olmamalıdır.

Hafife Yük Raf Sistemleri Ankara

Küçük eşyaları veya bitmiş ürünleri depolamak için basit ve dayanıklı bir çözüm arıyorsanız, ihtiyacınız olan şey hafifçe yük raf sistemleri. Bu depolama sistemleri parça departmanı, takım odası, nakliye alanı, depo ve montaj birimleri şeklinde her yere sığabilir. Faaliyet sektörü ne olursa olsun, bu raf sistemleri depo alanınızı düzenlemenize ve optimize etmenize yardımcı olacaktır. Hafif yük raf üniteleri tüm bileşenlere kolay erişim sağlar ve deponuzun hızlı görsel envanter kontrollerine izin verir.

Hafif yük rafları, ofisler, soğuk odalar, perakende satış ortamları ve depolama alanları şeklinde çeşitli uygulamalar için idealdir. Daha minik veya daha büyük ancak daha hafif uygulamalar için ideal olan uygun maliyetli, hafifçe hizmet cıvatalı bir sistemdir. Ağır yük raf sistemlerine nazaran daha az maliyetlidir. Her bölme için lüzumlu yüksekliğe gore raflar kolaylıkla ayarlanabilir. Raflar, bir dizi standart boyut ve yükseklikte özelleştirilebilir.

Hafif yük olarak önde gelen raf sistemlerinden bazıları şöyledir:

Çelik (Arşiv) raf sistemleri
Yapı market raf sistemleri
Kompakt arşiv raf sistemleri
Askılı depo raf sistemleri
Sipariş toplama raf sistemleri
Ahşap raf sistemleri

Ağır Yük Raf Sistemleri Ankara

Ağır yük raf sistemleri yardımıyla toplama alanlarınızın görünümünü ve verimliliğini bir kere ve tamamen değiştirin. Ağır yük rafı, büyük taşıma kapasitesine haizdir. Deforme olması kolay değildir. Emin bağlantı, basit sökme ve çeşitlendirme gibi birçok özellik sunar. Çok sayıda malın ve çeşitli ürünlerin depolama ve merkezi yönetim ihtiyaçlarını karşılamak için, mekanik taşıma çalgıları yardımıyla depolama ve taşıma işleri de düzenli olabilir.

Ağır hizmet tipi depo raf sistemleri, üretim, üçüncü taraf lojistik ve dağıtım merkezinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yalnızca çok çeşitli ve ufak parça mallar için değil, hem de ufak çeşitlilik ve büyük bölüm mallar için de uygundur. Bu tür raflar, özellikle üst düzey depolarda önemli bir gereksinimdir.

Ağır yük olarak önde gelen raf sistemlerinden bazıları şöyledir:

Konsol kollu raf sistemleri
Toptan ve perakende raf sistemleri
Dar koridor raf sistemleri
Çift derinlikli depo raf sistemleri
Mekik depo raf sistemleri
Kayar raf sistemleri
Giydirme depo raf sistemleri
Soğuk hava depo raf sistemleri

Aralarındaki Farklar

hafif yük ve ağır yük raf sistemlerinin benzer özellikleri olduğu şeklinde biroldukça farklı özellikleri de bulunmaktadır. İsimlerinden de anlaşılabileceği şeklinde taşıma ağırlıklarına göre ayrılırlar.

Hafifçe yük ve ağır yük raf sistemlerinin bir diğer farkı ise hafifçe yük raf sistemlerinin daha kompakt boyutlarda olabilmesidir. Boyut olarak daha ufak olduğundan derhal hemen her ortamda belirli amaçlarla belirli ağırlıklara kadar depolama araçları olarak kullanılabilir. Ağır yük raf sistemleri ise çoğu zaman büyük yapıları ile çoğunlukla depolarda tercih edilir. Daha ağır yükleri depolayabilmesi en büyük avantajıdır.

Hafifçe yük raf sistemleri, ağır yük raf sistemlerine nazaran daha uygun fiyatlıdır. Bundaki en büyük etmen ağır yük raf sistemlerinde yüksek ağırlıklı ürünleri depolayabilmek için daha dayanıklı malzeme kullanılmasıdır.

 

Raf Sistemleri Hakkında Bilgi ve Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir