raf sistemleri ankara

Raf Sistemleri Ankara sektör fark etmeksizin geniş hacimli bir depoya sahip olmak, tedarik zincirinde önemli bir ole haiz olmak anlama gelir. Ancak kötü şekilde oluşturulan bir depolama alanı hem satışlarınızı bununla beraber kârınızı negatif etkileyebilir. Bundan dolayı deponuzu yeterli oranda tertipli tutmanız ve bunu yönetebilmeniz için ilk etapta düzeni sağlayacak sıfır ve ikinci el raf sistemlerine ihtiyaç duyarsınız.

Raf Sistemleri Ankara İle Depo Alanlarının Önemi Nedir?

Genel çerçeveden bakıldığında depo aslında katma değer üreten merkezlerden biridir. Bu kapsamda herhangi bir sipariş aldığınızda sevkiyat süresinin kısa olması, alan kişi sipariş süresini de azaltacak ve bu da satışlarınıza yüksek katkı elde edecektir. Bundan dolayı depolama alanlarında ustalaşmış bir çalışma sistemi oturtulmalı ve envanter yönetimi kusursuz şekilde sürdürülmelidir.

Depo Alanı Kurulumunu Etkileyen Etmenler

Depo yönetimi mevzusunun en temel unsuru depolama hizmetidir. Bu nedenle depolama alanı kurulumu yapılmadan önce alanın fizibilite çalışmaları kapsamlı şekilde yapılmalıdır. İlerleyen vadede ek maliyet oluşmaması adına şu konulara önem verilmesi gerekir:

Talepleri hızla karşılayacak şekilde plânlama
Etkin güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılık
Yüksek hacimli ürünlerin istiflenmesi prosedürleri
en az fire
en az hatalı sevkiyat

Depolama Alanı Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fizyolojik depolama alanı, iş kolunun özelliklerine bakılırsa kullanım plânı oluşturulmasıyla ilgilidir. Bu bağlamda tekstil, soğuk hava deposu, gıda, kuruşların arşivleri, galeri, hastane, kütüphane, şirket depoları benzer biçimde alanlar için oluşturulan depolama alanları, raf modelleri ile açık zemin bölümlerinden kaynaklanır. Depo içinde muhafaza edilmek istenen ürünler, raflar üzerinde uzun süreli yerleşime sahiptir. Depolama alanı oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilir:

Raf Sistemleri Ankara’nın Kuracağı Depo Alanının Kat Plânı

Deponun düzeni ve işleyişi ilk etapta ihtiyaçlara bakılırsa belirlenmelidir. İşleyişi sorunsuz hale getirmek ana fakat olmalıdır. Lakin bu kapsamda öncelikle depo kat plânı belirlenmeli ve gerekirse plân, ürün arz ve talep dengesine göre değiştirilebilir olmalıdır. öteki bir deyişle, depo düzeni ile ilgili tüm ölçüm ve hesaplamalar, tedarik zincirinin verimli şekilde devam ettirilebilmesi odaklı olmalıdır.

Raf Sistemleri Ankara Yerleşim Sisteminin Belirlenmesi

Depolama alanı içinde her zaman aynı boyutta ürünler olmayabilir. Bu nedenle depo alanı raf sistemleri plânlanırken, ürün karakteristikleri, boyutları, gizleme koşulları belirlenmeli ve rafların özellikleri de bunlara göre belirlenmelidir. Diğer yandan plânlama yapılırken ürünlerin giriş – çıkış hızı, ağırlığı, hacmi ve istediği özel şartlar (soğuk / sıcak depolama gibi) göz önünde bulundurulmalıdır.

Depolama İhtiyaçlarına Göre Raf Seçimi

Depolama alanı içerisine raf seçilirken, bazı raf sistemlerinin daha ergonomik ve ergonomik tasarıma haiz olduğu değerlendirilebilir. Örnek vermek gerekirse, çok sayıda aynı tip paletli ürünün bulunmuş olduğu alanlarda drive-in racking systems olarak da bilinen içine girilebilir raf sistemleri tercih edilebilir. Buna rağmen ürünlerin minik ya da orta boyutlarda olduğu depolarda, palet raf sistemlerinin kullanılması verimli alan kullanımı mevzusunda büyük avantaj sunar.

Gelecek Zamandaki İhtiyaçlar Değerlendirilmelidir

Sektörünüze ilişik iş modeliniz büyüdükçe, mevcut depolama alanınız yetersiz gelebilir. Böyle durumlarda talepleriniz ile başa çıkmak ve artan ürün stokunuzu güvenli şekilde depolamak için raf sistemlerinin genişletilmesi gerekebilir. Bundan dolayı istikrarlı bir gelişme içine girdiğiniz dönemlerde depolama gereksinimlerinizi karşılamak ve maksimum işletme verimliliği saplamak adına genişletilebilir depo raf sistemleri Ankara seçilmelidir.

Yatay Değil, Dikey Depolama Sistemleri

depolama alanını en verimli kullanmak ve tüm alanı optimize etmek için her metreküpten yararlanmak gerekir. Bunu en iyi şekilde yapabilmenin yolu ise raf sistemlerini yatay değil, dikey olarak genişletmektir. Sistemler kurulurken ölçümlerin depo alanının tavan yüksekliğine göre alınması gerekir. Bunun için yüksek irtifa dikey depolama raf sistemi ile gelişmiş palet raf sistemleri kullanılabilir.

raf sistemleri ankara

raf sistemleri ankara

Raf Sistemleri Hakkında Bilgi ve Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir